W cztery dni dwa mecze

• autor: konrad1976, 2013-05-01 13:22

Rozgrywki w rundzie wiosenej nabierają tempa po niedzielnym meczu w Kcynii dzisiaj nasi zawodnicy maja kolejny mecz o punkty za sobą.Ale może po kolei

czyt. więcej

W niedzielne popołudnie podopieczni trenera Gronia rozegrali mecz ligowy w Kcynii z miejscową drużyną Orła.Na dobrze przygotowanej płycie boiska na przeciwko siebie stanęły zespoły którym przyświeca jeden cel utrzymanie.Jak na mecz w którym mierzyły się zespoły z dolnych rejonów tabeli spotkanie obejżała spora liczba kibiców którzy mieli okazje zobaczyć ile wysiłku kosztuje walka o ligowy byt dla jednych i drugich.

Początek spotkania to wyrównana gra obu ekip .Żadna z drużyn nie zaatakowała frontalnie przeciwnika w obawie przed kontratakiem przeciwnej ekipy.W 13 minucie wynik spotkania otworzył Mateusz Zalewski który uderzeniem zza pola karnego nie dał szans bramkarzowi miejscowych.Piłka po strzale naszego zawodnika wpadła w same okienko bramki Orła.Ta sytuacja wyrażnie podrażniła kcynian gdyż od tego momentu zaczeli grać coraz lepiej i to oni osiągneli przewage w grze.Do przerwy jednak mimo starań graczy Orła i kilku okazjii rywali nasi obrońcy i bramkarz nie pozwolili na doprowadzenie do remisu.

Orzeł Kcynia - LZS Kościelec

3                     1

Pokrzywiński Patryk  70 , 78             Zalewski Mateusz     10

Toporowski Przemysław   87

Natomiast dzisiaj w Kościelcu odbył się kolejny mecz z udziałem naszych seniorów.Do Kościeleca zawitał Dąb Barcin czyli kolejna drużyna która zajmuje miejsce w dolnych rejonach tabeli.BarcińsCY gracze wyprzedzają jednak nasz zespół dzięki dobremu przygotowaniu do rundy wiosenej przez nowego trenera Michała Nadolskiego który zima został szkoleniowcem Dębu.W rundzie wiosennej nasi dzisiejszy przeciwnicy zdobyli już 9 pkt. aplikując rywalom 16 bramek przy tylko 4 straconych.

Nasi gracze po wyjazdowej porażce z Orłem nie mogli pozwolić już sobie na porażke z ekipą Dębu gdyż strata punktowa do wyprzedzających nas drużyn z najbliższego sąsiedztwa w ligowej tabeli niebezpiecznie by się powiększyła.

Pobobnie jak w meczu z Orłem tak i tym razem początek spotkania bardzo wyrówany lecz bez tak zachowawczej gry jak w meczu w Kcyni .Obie drużyny starały się atakować przeciwnika a tracąc piłke dobrze broniły dostępu do swojej bramki.Wynik spotkania otworzył Patryk Puszkiewicz który potężnym uderzeniem z 18 metrów zaskoczył ofiarnie interweniującego bramkarza przyjezdnych.Pod koniec pierwszej połowy spotkanie się zaostrzyło a po jednej z akcjii i wymianie ''uprzejmości'' w naszym polu karnym sędzia pokazał po żółtym kartoniku naszemu bramkarzowi oraz zawodnikowi Dębu.

Druga połowa to głównie walka w środku pola i nieliczne ataki jednych i drugich.Najciekawiej na boisku w Kościelcu zrobiło się od 70 minuty kiedy to za drugą żółtą kartke a w konsekwencjii czerwoną z boiska wyleciał bramkarz barcińskiej drużyny.Osłabieni goście starali się coprawda doprowadzić do wyrównania lecz ich starania skutecznie przerywali nasi gracze.Pod koniec meczu osłabieni przeciwnicy dwukrotnie zostali skarceni przez nasz zespół za sprawą Krzysztofa Sobczaka który najpierw zdobył bramke strzałem do pustej bramki po ominięciu bramkarza a następnie po rzucie wolnym z osiemnastu metrów gdzie piłka po jego strzale odbija się od słupka i wpada do bramki gości.

LZS Kościelec  -  Dąb Barcin

3                    0

Puszkiewicz Patryk              29

Sobczak Krzysztof       84 , 89

autor: ozyrys1 2013-05-01 16:24:56

Profil ozyrys1 w Futbolowo brawo !!! utrzymamy się na pewno!!!

autor: ~obserwator 2013-05-03 09:08:41

avatar Ciekawi mnie zakim kibicowal WL.Nadolski

autor: ~anonim 2013-05-03 13:40:03

avatar Tak jak sędziowi- za Kościelcem.

autor: ozyrys1 2013-05-04 20:11:42

Profil ozyrys1 w Futbolowo słyszałem że po meczu z burzą jardanowski kontuzja ? prawda to?

autor: ozyrys1 2013-05-05 10:25:55

Profil ozyrys1 w Futbolowo bogusz też kontuzja?

autor: ~ernest 2013-05-05 12:06:34

autor: ~kibice lzs 2013-05-05 12:48:48

avatar tak kontuzja i bogusz tak samo

autor: ~kibic 2013-05-06 07:49:19

avatar zdecydowanie lepszą drużyną, piła do przodu i nic więcej cieniasy

autor: ozyrys1 2013-05-06 15:45:37

Profil ozyrys1 w Futbolowo do kibic lzs - dzięki za potwierdzenie

autor: ~xxx 2013-05-08 12:30:47

avatar Ograjcie Pogranicze najwyżej jak się da. Może w tym roku nie uda im się zapewnić sobie awansu w taki sposób jak tego dokonali poprzednio. Chyba, że Fregata znowu jakoś pomoże.