Statystyki drużyny

Aktualności

Co nowego w naszym klubie

• autor: konrad1976, 2013-02-24 16:52

Zmiany organizacyjne oraz wyniki osiągane przez zespoły naszego klubu podczas przerwy zimowej.

czyt.więcej

Przełom lutego i marca jest to czas kiedy co bardziej niecierpliwi wypatrują już wiosennej aury za oknem i nie mogą doczekać się powrotu do rozgrywek na boisku.Jednak pogoda ma swoje prawa i rządzi nimi już od wielu wielu lat i sama wie najlepiej kiedy należy się wybudzić z zimowego snu.Przerwa zimowa to czas przygotowań dla zawodników i jednoczesnie czas w którym klubowi działacze staraja się wzmocnić swoje zespoły przed rundą wiosenną. Niemalże każda przerwa w rozgrywkach przynosi zmiany w kadrach zespołów które póżniej walczą o ligowe punkty .Niektóre zespoły podobnie jak nasz walcza o ligowy byt i strają się ten czas wykorzystać jak najbardziej efektywnie aby ich działania przyniosły zamierzany efekt.

Zmiany przed rundą wiosenną sezonu zaszły również w zespole naszych seniorów.Na ławke trenerską powrocił po półrocznym rozbracie z drużyną nasz wieloletni szkoleniowiec Zygmunt Groń.Serdecznie witamy nowego ''starego ''trenera i życzymy sukcesów w pracy z drużyną podobnych do tych  przed odejściem.Wiadomo że nowy trener sprowadzi nowych zawodników więc o wszelkich zmianach kadrowych będe informował na bieżąco Na chwile obecną zespół przygotowywuje się do rundy wiosennej pod okiem nowego trenera grając mecze sparingowe oraz uczestnicząc w turnieju halowym.

Pierwszym przeciwnikiem drużyny trenera Gronia w sparingu była na codzień występujaca w B-klasie drużyna Zootechnika Kołuda Wielka którą nasz zespół pewnie pokonał na wyjeżdzie 6 - 0 . W ostatni weekend niebyło jednak  już tak dobrze w turnieju halowym którego organizatorem był zespół Olimpii Dąbrowa.Wyniki osiągnięte przez nasz zespół w fazie grupowej nie pozwoliły na walke o najwyższe trofea w turnieju z okazjii 55- roczicy istnienia organizatorów imprezy.

Wyniki osiągnięte przez nasz zespół w turnieju halowym

Olipia Dąbrowa - LZS Kościelec             2 - 1

Noteć Gębice  - LZS Kościelec              2 - 0

Hermes Radłowo - LZS Kościelec           1 - 7

Niestety wysoka wygrana nad lokalnym rywalem niewiele pomogła gdyż w ostatecznym rozrachunku nasz zespól zajął 3 miejsce w swojej grupie i nieawansował do dalszej części rywalizacjii.

Kilka słów o drużynach młodzieżowych. Nasze zespoły w trakcie przerwy zimowej zarówno Młodziki jak i Orliki wzięły udział w kilku turniejach każda.

Początek sezonu halowego w wykonaniu drużyny Orlików był znakomity kiedy to po  bardzo dobrych występach nasi najmłodsi gracze przywozili z turnieii halowych trofea z których należało sie cieszyć jednocześnie zdając sobie sprawe z ogromu pracy czekających tych chłopców w dalszej ich przygodzie z piłką. Ostatnie jednak wyniki tego zespołu niebyły już tak udane gdyż dziewiąte miejsce w Żnińskiej imprezie oraz ostatnia ósma lokata na turnieju w Janikowie pokazały że jeszcze jest wiele mankamentów w grze tych chłopców nad którymi będą w najblizszym czasie pracować

Wyniki naszych Orlików;

Turniej w Aleksandrowie  -  3 miejsce    (12 drużyn)

Turniej w Osielsku           -  2 miejsce     (10 drużyn)

Turniej w Żninie             -    9 miejsce      (13 drużyn)

Turniej w Janikowie         -  8 miejsce       (8 drużyn)

Na koniec nasi Młodzicy którzy w tym sezonie radzą sobie rewelacyjnie .Niejednokrotnie na tej stronie informowałem o bardzo dobrych wynikach tej drużyny która w tym sezonie nie znalazła pogromcy w rozgrywkach ligowych a i w turniejach halowych radzi sobie znakomicie.

Wyniki turniejowe naszych naszych Młodzików

Turniej w Aleksandrowie             -  1 miejsce        (11 drużyn)

Turniej w Barcinie                       -  1 miejsce        ( 6 drużyn)

Turniej w Ślesinie                        - 3 miejsce        ( 8 drużyn)

Turniej w Żninie                          -  1 miejsce        ( 8 drużyn)

Turniej w Solcu Kujawskim           - 1 miejsce        (8 drużyn)

Ostatnim występem podczas tej przerwy zimowej nasi gracze z drużyny Młodzika ''zaliczyli'' dziś na turnieju halowym w Solcu Kujawskim.

Nasz zespół przystąpił do rywalizacjii w grupie B turnieju zoorganizowanego przez Wisełke Solec Kujawski w następującym składzie;

Balwierz Adrian ,Maciejewski Mateusz  ,Burzyński Bartosz ,Wojciechowski Paweł ,Bykowski Kacper ,Wegner Kewin ,Gnutek Jakub ,Matykiewicz Patryk

Po wcześniejszym losowaniu zespół nasz jak wspomniałem trafił do grupy B z zespołami; Osiczanki Osice ,Jedynki Aleksandrów Kujawski oraz gospodarzami Wisełką Solec Kuj.

W fazie grupowej nasi gracze pokonali Wisełke ''B'' 1 -0 .Mecz z gospodarzami nie układał się po naszej myśli gdyż brakowało nam skuteczności w stwarzanych sytuacjach.Na dodatek przy bezbramkowym wyniku nasz bramkarz został ukarany czerwoną kartką przez co ostatnie 5 minut graliśmy w czwórke przeciwko piątce rywali.Na szczeście na 2 minuty przed końcem po zespołowej akcjii Paweł Wojciechowski pokonał bramkarza gospodarzy co dało nam wygraną w tym spotkaniu.W drugim meczu nasi zawodnicy pokonali Osiczanke Osice 1 - 0 ( Paweł Wojciechowski) oraz w ostatnim meczu bezbramkowo remisując z Jedynką Aleksandrów Kujawski.Awans z pierwszego miejsca  w grupie dał nam udział w półfinale turnieju gdzie rywalem był drugi z zespołów gospodarzy Wisełka ''A''. To spotkanie było jednostronnym widowiskiem gdyż nasi półfinałowi rywale to był zespół Orlików z którym wygraliśmy 4 - 0 po dwóch bramkach Wociechowskiego Pawła oraz po jednym trafieniu dołożyli Kacper Bykowski oraz Kewin Wegner.W tym miejscu warto również podkreślić dobrą postawe rywali którzy nie cofneli się przed naszym zespołem i jako jedyni w tej imprezie podjęli walke  na całym boisku za co zasługują w naszych oczach na uznanie.

Finałowa rozgrywka była dla naszych chłopców powtórką pierwszego meczu gdyż w ostatnim meczu tego turnieju naprzeciwko naszego zespołu ponownie wybiegli zawodnicy Wisełki ''B'' którzy w drugim półfinale pokonali Gryfa Tczew 1 - 0.Nasi chłopcy do finalowej rozgrywki podeszli bardzo spokojnie pewni swoich możliwości i umiejętności kontrolowali gre od początku spotkania .Nasz przeciwnik w finałowej rozgrywce przyjął iście bokserską postawe .Schowany na swojej połowie zza ''podwójną gardą'' czekał na swoją szanse w szybkim kontrataku bądż próbował wykorzystać stały fragment gry.Nasi zawodnicy potrafili jednak rozmontawać szczelną obrone gospodarzy i po zespołowych akcjach kapitan zespołu Mateusz Maciejewski oraz bardzo aktywny na całym boisku  Kacper Bykowski zapewnili tryumf naszemu zespołowi w tej imprezie.

Warto podreślić również fakt że nasz bramkarz w trakcie całego turnieju zachował czyste konto nie wpuszczając żadnej bramki a nasz napastnik Paweł Wojciechowski został Królem Strzelców turnieju z czterema trafieniami.