Zadecydowały ułamki sekund

• autor: konrad1976, 2013-01-17 12:57

Reprezentacja naszego klubu na Gali Viziriady w Warszawie na zdjęciu z znaną z telewizjii p.Marzeną Rogalską

czyt.więcej

Bardzo blisko byli nasi zawodnicy wywalczenia nagrody głównej podczas Gali Viziriady w Warszawie.

Może jednak od początku.....

Jak już wcześniej pisałem od sierpnia do końca listopada ub.roku nasze zespoły młodzieżowe brały udział w akcjii zoorganizowanej przez firme PROCTER&GAMBLE ''VIZIRIADA II''. Jak już wcześniej informowałem nasz zespół młodzików wygrał rywalizacje w woj.Kujawsko - Pomorskim i w nagrode zostaliśmy zaproszeni na Gale Finałową która odbyła się w Warszawie w Centrum Olimpijskim.

Nasi chłopcy pojechali do Warszawy dzień wcześniej na zaproszenie organizatorów  gdzie nocowali w Hotelu Ibis. Na miejscu mogliśmy poznać inne drużyny z całego kraju które podobnie jak my okazały się najlepsze w swoich województwach w Viziriadzie. Wykorzystując okazje pobytu w stolicy chłopcy w godzinach popołudniowych wybrali się na zwiedzanie Starego Miasta i znajdujących się tam zabytków i pomników .Lecz to co największe atrakcje czekały na naszą młodzież dnia następnego.

Po wczesnym śniadaniu opuściliśmy gościnny Hotel Ibis ,w którym chłopcy czuli się na tyle dobrze że chcieli przedłużyć swój pobyt w tej placówce, i wraz z organizatorami udaliśmy się autokarem do Centrum Olimpijskiego.Na miejscu czekała na naszych zawodników moc atrakcjii połączonych z zwiedzaniem Muzeum Olimpijskiego oraz warsztaty na których mogliśmy się dowiedzieć o  wielu ciekawych faktach i ciekawostkach związanych z Polskim Olimpizmem. Mieliśmy równiez okazje poznać i porozmawiać z Przemysławem Miarczyńskim brązowym medalistom IO w Londynie w windsurfingu który opowiedział nam o swoich początkach w sporcie.Chłopcy z uwagą wysłuchali opowieści p.Przemka o różnych sytuacjach jakie go spotkały w trakcie kariery sportowej oraz o planach na przyszłość.Skorzytaliśmy również z możliwości wypróbowania swoich sił na sprzęcie treningowym na którym trenowali i napewno w przyszłości będą trenować nasi Olimpijczycy.W Centrum Olimpijskim odwiedziliśmy także Klub Olimpijczyka gdzie wśród fotografii wszystkich polskich medalistów nasi chłopcy mieli okazje obejżeć dawne i obecne gwiazdy polskiego sportu. Najważniejsze jednak czekało naszych chłopców od godziny 13 .Po obiedzie w restauracjii nasi zawodnicy udali się do sali konferencyjnej Centrum Olimpijskiego gdzie po oficjalnej prezentacjii wszystkich zespołów staneliśmy do rywalizacjii w quizie wiedzy olimpijskiej.Nagrodą był grant pieniężny od organizatorów konkursu w wysokości 15 tyś zł na cele charytatywne wyznaczone przez drużyny uczestniczące w rywalizacjii. Gale poprowadziła oraz czytała pytania znana z telewizjii p.Marzena Rogalska z którą nasi zawodnicy mogli również porozmawiać i zrobić sobie pamiątkowe zdięcie.Pani Rogalska pogratulowała serdecznie wszystkim zaproszonym przez organizatorów przybyłym drużynom.Następnie do każdej drużyny dołaczyli dziennikarze z znanych gazet których zadaniem była pomoc oraz możliwość bliższego poznania uczestników.

Nasi zawodnicy w quizowej rywalizacjii wypadli bardzo dobrze gdyż odpowiedzieli bezbłędnie na wszystkie 12 pytań dotyczących Olimpizmu oraz zasad ''Fair play''.Choć bardzo się starali i odpowiadali bezbłednie na niektóre bardzo trudne pytania to wystarczyło to do zajęcia 4 miejsca w gronie 15 zespołow z identyczną liczbą punktów co zwycięska drużyna pochodząca z woj.Wielkopolskiego.O klasyfikacjii końcowej zadecydował czas w którym za pomocą pilotów drużyny odpowiadały na pytania.Choć nasi chłopcy odpowiadali najszybciej jak mogli to jednak musieli uznać wyższośc zawodników z trzech innych drużyn.Choć śwadomośc że nagroda była tak blisko nieco zasmuciła naszych reprezentantów to jednak atrakcje przygotowane przez organizatorów oraz sama możliwośc uczestnictwa w takiej imprezie są napewno przeżyciami które napewno na długo utkną w pamięci naszych graczy i będa to wspomnienia do których zawsze będzie miło powrócić.

Nagrodą dla naszych zawodników od organizatora za zajęcie I miejsca w województwie Kujawsko-Pomorskim oprócz wcześniej wygranych bonów o wartości 4 tyś zł oraz zestawu 66 kompletów stroi piłkarskich z logiem naszego klubu był sprzęt treningowy oraz piłki i narzutki które napewno się przydadzą na treningach.

W galerii dostępne będą zdjęcia z warszawskiej imprezy.